MHPower MS200-12(L) 12V 200Ah

100 %
Lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) se vyznačuje výjimečnou životností, kapacitní stabilitou a rychlostí nabíjení. Jedna z hlavních předností je velmi nízká hmotnost,...
17 001 Kč
Doprava zdarma, Info v obchodu
Doporučená nabídka abctech.cz

Top nabídka

Do obchodu
Seřadit:

Nejlevnější nabídky (1)

Info v obchoduZdarma98 % • 948 recenzíDalší informace

Popis produktu

Lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) se vyznačuje výjimečnou životností, kapacitní stabilitou a rychlostí nabíjení. Jedna z hlavních předností je velmi nízká hmotnost,...

Parametry produktu

Výrobce
Napětí
12 V

Recenze

  Ověřený zákazník Zdeněk

  , zakoupeno v abctech.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • dobrá cena, dobré parametry.

Parametry produktu

Výrobce
Napětí
12 V

Popis produktu

Lithium-železo-fosfátová baterie (LiFePO4) se vyznačuje výjimečnou životností, kapacitní stabilitou a rychlostí nabíjení. Jedna z hlavních předností je velmi nízká hmotnost, zhruba 30% hmotnosti oproti olověným bateriím.

Baterie LiFePO4 mají extréémní životnost a počet provozních cyklů dosahuje 4000 až 12800 v závislosti na míře vybíjení viz. graf v přiloženém datasheetu. Díky nízkému samovybíjení bude baterie plně funkční i po jednom roce nepoužívání.

Díky své vysoké životnosti, nízké hmotnosti a nabíjecím parametrům se baterie používají v rekreačních vozidlech, karavanech, lodích nebo při napájení domů v kombinaci s fotovoltaikou.

LiFePO4 baterie MHPower jsou osazeny integrovaným BMS (Battery Management System), který řídí procesy vybíjení a nabíjení. Pokud se během nabíjení nebo vybíjení objeví nějaký problém, BMS okamžitě zasáhne a upraví parametry nabíjení/vybíjení nebo jej zcela přeruší. Není tedy nutná žádná dodatečná BMS.

Naše lithiové baterie MHPower jsme nechali zátěžovými testy otestovat na Elektrotechnické fakultě ČVUT v Praze, kde se potvrdila jejich neuvěřitelná robustnost a stabilita. Využitelná kapacita těchto baterií je minimálně 94%. Samovybíjení pouze kolem 2-3% kapacity za rok! Není tedy nutné pravidelně před a po sezoně baterii dobíjet.

Bezpečnost: LiFePO4 mají extrémně stabilní chemické složení a jsou bezpečné. LiFePO4 jsou NEHOŘLAVÉ! Nedojde k explozi nebo vzplanutí při nárazu v případě přebití nebo zkratu.

Klíčové vlastnosti

 • Standardní a maximální nabíjecí proud: 40/max. 100A
 • Standardní a maximální vybíjecí proud: 50/max. 120A
 • Kapacita baterie: 200Ah
 • Stupeň krytí: IP55
 • Počet provozních cyklů: 4000 až 12800
 • LED displej: ANO

Napájení:

 • Max. nabíjecí proud (A): 100
 • Optimální nabíjecí proud (A): 40
 • Stupeň krytí: IP55
 • Provozní teplota [°C]: 0 až 60

Informace k produktu:

LiFePO4 akumulátory jsou typem lithium-iontových baterií, které mají mnoho výhod, jako je vysoká kapacita, dlouhá životnost, bezpečnost a odolnost. Nicméně, stejně jako ostatní lithium-iontové baterie, mají také některé nevýhody, mezi které patří snížený výkon při nízkých teplotách.

Při záporných teplotách nebo při mrazu dochází k několika nepříznivým jevům, které ovlivňují funkci LiFePO4 akumulátorů. Mezi ně patří:

 • Zpomalení iontové difúze v elektrolytu a elektrodách. Tím se snižuje rychlost chemických reakcí, které generují elektrický proud. To znamená, že baterie má nižší kapacitu a výkon při vybíjení a nižší účinnost při nabíjení.
 • Zvýšení vnitřního odporu baterie. To způsobuje ztrátu energie ve formě tepla a snižuje napětí baterie. To omezuje maximální proud, který lze z baterie odebírat nebo do ní dodávat.
 • Riziko poškození baterie. Pokud je baterie nabíjena při teplotách pod 0 °C, může dojít k tvorbě litiových dendritů na anodě. To jsou ostré krystaly lithia, které mohou propíchnout separátor mezi elektrodami a způsobit zkrat nebo požár. Proto je doporučeno nabíjet LiFePO4 akumulátory pouze při teplotách nad 0 °C.

Z těchto důvodů je vhodné provozovat LiFePO4 akumulátory v teplotním rozmezí od 0 °C do 60 °C, aby se zajistil optimální výkon a životnost. Při nižších teplotách je nutné chránit baterii před mrazem a nabíjet ji opatrně.

Chybí či je nepravdivý některý důležitý parametr? Uvedené informace jsou pouze orientační, před zakoupením ve vybraném obchodě doporučujeme ověřit, že prodávaný model má klíčové vlastnosti dle vašich požadavků. I když se snažíme o maximální přesnost informací, bohužel nemůžeme zaručit jeho 100% správnost. Ceny produktů jsou uváděny včetně DPH.

Hodnocení produktu

1zákazník doporučuje produkt
0zákazníků nedoporučuje produkt
100 %
průměr z 1 hodnocení
5
1 ×
4
0 ×
3
0 ×
2
0 ×
1
0 ×

  Ověřený zákazník Zdeněk

  , zakoupeno v abctech.cz

  Doporučuje produkt

  100 %
  • dobrá cena, dobré parametry.